Σε κλίμα συγκίνησης τελέστηκε σήμερα η αποκαθήλωση του Εσταυρωμένου στο Δρυόβουνο Κοζάνης. Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σισανίου και Σιατίστης, τέλεσε την τελετή αποκαθήλωσης του Εσταυρωμένου στην τοποθεσία “Γολγοθάς”.
Η πομπή ξεκίνησε… Στην αρχή περπατούν οι μυροφόρες, ακολουθεί η μπάντα του Δήμου Βοΐου με τους πένθιμους ήχους και έπειτα οι πιστοί. Μετά την αποκαθήλωση, το Σώμα του Χριστού μεταφέρθηκε στην εκκλησία του Αγίου Μηνά για να προσκυνηθεί από τους πιστούς.
Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Σπύρου