Με θλίψη έγινε γνωστό ότι σήμερα, Δευτέρα, έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 68 ετών ο Κώστας Κυτίδης, μια εξέχουσα προσωπικότητα στον αυτοδιοικητικό τομέα της Κοζάνης.
Ο Κώστας Κυτίδης υπηρέτησε ως διευθυντής στον ΟΑΕΔ Κοζάνης, ενώ είχε και σημαντική συμμετοχή στα κοινά ως δημοτικός σύμβουλος. Επίσης, είχε διατελέσει πρόεδρος της ΔΕΥΑΚ και ήταν σημαντικό στέλεχος του ΠΑΣΟΚ στην περιοχή μας.
Τις τελευταίες ημέρες νοσηλευόταν στο Μαμάτσειο Νοσοκομείο οσοκομείο Κοζάνης. Τα τελευταία χρόνια αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας. Συλλυπητήρια στους οικείους του!