Το τελευταίο του τρισδιάστατο πόνημα, που τον τοποθετεί πάνω στον καταπέλτη του Blue Horizon, ήταν τουλάχιστον αχρείαστo.
Ο Νίκος Ευαγγελάτος, έχει βρει έναν ιδιαίτερά ευφάνταστο τρόπο να παρουσιάζει το Live News. Με τη βοήθεια κάποιων ειδικών στα γραφικά μέσω CGI (εικόνες που δημιουργούνται από υπολογιστή), ο Ευαγγελάτος καταφέρνει να τοποθετεί τον εαυτό του, μέσα σε κάθε μεγάλη είδηση.
Αυτά τα 3d “διαμαντάκια” λοιπόν, μαζεύει ευλαβικά, η σελίδα του Instagram Evagelatos 3d. Με κάποια από αυτά τα “πρωτοποριακά γραφικά επαυξημένης πραγματικότητας” να γίνονται αντικείμενα χαβαλέ και κάποια, όπως το σημερινό, στο οποίο ο παρουσιαστής, εμφανίζεται πάνω στον καταπέλτη του Blue Horizon, αντικείμενο χλεύης.