Η τελική τριάδα του Ημιτελικού
Οι φιναλίστ που κατόρθωσαν να φτάσουν μέχρι τον Ημιτελικό του Survivor All Star ήταν τέσσερις. Ο Σάκης Κατσούλης και η Μαριαλένα Ρουμελιώτη με τις νίκες τους στους αγώνες κατάφεραν να εξασφαλίσουν τη θέση τους στον ημιτελικό.
Ο Μάριος Πρίαμος και ο Νίκος Μπάρτζης θα κρινόταν από την ψηφοφορία του κοινού, η οποία έδειξε την εύνοια της στο προσωπο του Νίκου Μπάρτζη, αφήνοντας εκτός τελικού τον Μάριο Πριαμο.Ο Γιώργος Λιανός προχώρησε στην ανακοίνωση της απόφασης του κοινού.
Η τελική τριάδα του τελικού
Στον αυριανό τελικό θα αναμετρηθούν Νίκος Μπάρτζης και Σάκης Κατσούλης θα μονομαχήσουν για τον τίτλο του πρώτου All-Star.
Ποιος ειναι το φαβορί για τον αυριανό τελικό;
Αν και ο Σάκης ήταν πολύ δυνατός στους αγώνες και πολύ ευγενική ψυχή, το βαγόνι για τον αυριανό τελικό όσο και αν μας παραξενεύει είναι ο Μπάρτζης.