Σήμερα Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου στις 6 το απόγευμα θα πραγματοποιηθεί η την τελετή ορκωμοσίας του νέου Δημάρχου, των Δημοτικών Συμβούλων, των Συμβούλων Δημοτικών Κοινοτήτων και των Προέδρων Δημοτικών Κοινοτήτων του Δήμου Κοζάνης, στην Αίθουσα Τέχνης του Δήμου Κοζάνης (Πάρκο Αγίου Δημητρίου-Κοζάνη).
Σημειώνεται ότι την ερχόμενη Κυριακή 17 Δεκεμβρίου θα τελεστεί και η ορκομωσία του νέου περιφερειάρχη και των περιφερειακών συμβούλων στις 12 μ.μ. στην Αίθουσα Τέχνης στην Κοζάνη.