Η ομάδα της Κοζάνης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα σήμερα με νίκη 1-0 έναντι του Απόλλωνα Πόντου. Οι γηπεδούχοι δεν είχαν καλή απόδοση στο πρώτο μέρος, αλλά κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 26′ με γκολ του Θεοχάρη Ποζατζίδη.
Στην επανάληψη η Κοζάνη δημιούργησε και εχασε πολλές ευκαιρίες με τον Καλέργη στο ’50, τον Μαξίμοβιτς στο ’75, τον Κούφα στο 86′ και πάλι με τον Μαξίμοβιτς στις καθυστερήσεις.