Ένα ιδιαίτερο γκράφιτι, που απεικονίζει τον Αλέξανδρο Νικολαΐδη με το Ολυμπιακό μετάλλιο στο στήθος και με φτερά αγγέλου, κοσμεί πλέον τοίχο του σχολείου που φοιτούσε στη Θεσσαλονίκη. Ο Δημιουργίος είναι ο @simopoulos_marios_art
Η ανάρτηση της συντρόφου του Αλέξανδρου Νικολαΐδη και η φωτογραφίες που μοιράστηκε!
«Το καλύτερο δώρο για τη γιορτή του Γιώργου μας έκανε ο @simopoulos_marios_art που σήμερα ολοκλήρωσε το γκράφιτι του Αλέξανδρου στο 1ο Γυμνάσιο Λύκειο Σταυρούπολης, στο κτίριο όπου υπήρξε μαθητής ο Αλέξανδρος μέχρι το 1997 όπου και αποφοίτησε.
»Ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου το δήμαρχο Σταυρούπολης κ. Δεμουρτζίδη για την πρωτοβουλία και τον διευθυντή τομέα αθλητισμού κ. Αναστασιάδη για τα διαδικαστικά. Τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στον καλλιτέχνη @simopoulos_marios_art που δούλεψε αδιάκοπα τέσσερις ημέρες, προκειμένου αύριο οι μαθητές που θα επιστρέψουν στα θρανία να το δουν μπροστά τους…».