Συνελήφθη ο 25χρονος τραπερ, που κατηγορείται μαζί με ένα ακόμη άτομο, για την άγρια επίθεση εναντίον 23χρονου φοιτητή. Ο νεαρός εξακολουθεί να νοσηλεύεται στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ της Θεσσαλονίκης.
Η ανακοίνωση της Αστυνομίας
Αστυνομικοί του Τμήματος Δίωξης Εκβιαστών της Διεύθυνσης Ασφάλειας Θεσσαλονίκης, συνέλαβαν πρώτες πρωινές ώρες σήμερα (03-02-2024) στο κέντρο της πόλης, 25χρονο ημεδαπό, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσε ένταλμα σύλληψης Τακτικού Ανακριτικού Γραφείου της Θεσσαλονίκης, για απόπειρα ανθρωποκτονίας με πρόθεση.
Το ανωτέρω διωκτικό έγγραφο, αφορά σε περίπτωση επίθεσης, που έλαβε χώρα πρώτες πρωινές ώρες της 26-01-2024 στο κέντρο της πόλης, σε βάρος 23χρονου ημεδαπού, ο οποίος νοσηλεύεται σε νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης.
Ο συλληφθείς, θα οδηγηθεί στις αρμόδιες δικαστικές αρχές.