Με Μέγα Πολυαρχιερατικὸ Εσπερινό χοροστατούντος του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Ιερισσού, Άγιου Όρους και Αρδαμερίου Θεοκλήτο, θα ξεκινήσουν οι εορταστικές εκδηλώσεις για τον Πολιούχο της πόλης των Γρεβενών, σήμερα Τρίτη 14 Μαΐου στις 18.30 το απόγευμα.
Αύριο Τετάρτη 15 Μαΐου στον Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελισμού τής Θεοτόκου θα τελεστεί Όρθρος στις 7.00 το πρωί και στις 19.00 το απόγευμα Μεθεόρτιος Εσπερινός και παράκληση στον Ιερό Ναό τού Άγιου Αχιλλείου.