Τα “ΜΩΜΟΕΡΙΑ” το Σάββατο 23 Δεκεμβρίου στην Κεντρική πλατεία της Κοζάνης
“ΜΩΜΟΓΕΡΟΙ”
Οι Πολιτιστικοί Σύλλογοι του Δήμου Κοζάνης: Αγίου Δημητρίου – Ρυακίου, Αλωνακίων, Πρωτοχωρίου, Σκήτης και Τετραλόφου, παρουσιάζουν το λαϊκό εθιμικό δρώμενο των Μωμόγερων, στοιχείο εγγεγραμμένο στον Αντιπροσωπευτικό Κατάλογο Άυλης Πολιτιστικής Κληρονομιάς της Ανθρωπότητας της UNESCO.
Χώρος: Κεντρική πλατεία
Ώρα: 11:00