Σε δημοψήφισμα στο Instagram οι Κοζανίτες ψήφισαν αν θα δούμε άσπρη μέρα όπως πολλοί μετερεωλογοι είπαν ή θα ξεγελαστούμε πάλι με ένα απλό χιονόνερο ή ελάχιστο χιόνι.
Οι επιλογές ήταν δύο και εννοείται χιουμοριστικές α) Χιόνι επί ΠΑΣΟΚ και β) χιόνι απ’ τα lidl… Το 81% πριν ολοκληρωθεί το δημοψήφισμα βέβαια ήταν υπέρ του χιονιού από τα lidl δηλαδή ότι για ακόμη μια φορά λόγια λόγια και πάλι λόγια! Λίγες ώρες έμειναν ωστόσο για να δούμε τα πραγματικά αποτελέσματα..
Υπενθυμίζεται ότι η κακοκαιρία θα ξεκινήσει από το απόγευμα και μετά, η πτώση της θερμοκρασίας είναι αισθητή, το θέμα είναι αν θα δούμε τα χιόνια των προηγούμενων ετών στην πόλη μας!