HighlightsΑθλητισμός

Βαριά ήττα για την Κοζάνη.. Έχασε 3-0 από τη Νίκη Βόλου

Η Νίκη Βόλου επικράτησε με 3-0 έναντι της ομάδας της Κοζάνης κερδίζοντας 3 πόντους στο πρωτάθλημα της Super League 2 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου.

Στο πρώτο ημίχρονο στο 45′ η Νίκη έβαλε το πρώτο γκολ με κεφαλιά του Χρήστου Τζιώρα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη εξακολούθησε να έχει τον έλεγχο, κατάφερε να σκοράρει άλλες δύο φορές στο 66′ με γκολ του Κρητικού και στο 77′ με γκολ και πάλι του Τζιώρα.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Κοζάνη(Διγκόζης): Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Σουλιώτης, Κούφας, Τάτσης, Δόρης, Καραγιάννης, Αναστασόπουλος, Καλλέργης, Γραμμένος, Σιατραβάνης

Αναπληρωματικοί: Καραγκιόζης (τέρμα), Νατσός, Μπλατσιώτης, Αποστολίδης , Ιω. Παπαδόπουλος, Τσιμπούκας, Βοργιαζίδης, Ποζατζίδης.

Νίκη Βόλου(Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Κάσσος, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Πολίτης, Λιταινάς, Γαβριηλίδης, Κρητικός, Τζιώρας

Αναπληρωματικοί: Κραβαρίτης, Κουτσιμπάνας, Βουκουλάτος, Riberio