🇬🇷 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΕΛΗΚΟΣΤΩΓΛΟΥ 🇬🇷
ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2023 ΠΟΛΩΝΙΑ
ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 80 Kg .
Ιδιαίτερη τιμή αποτελεί η Βράβευση του αθλητή του συλλόγου μας από την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή , Απόστολου Τεληκωστόγλου του Κωνσταντίνου σήμερα Δευτέρα 15 Ιανουαρίου 2024 στο Μεγάρο Μουσικής Αθηνών .
Η Ελληνικη Ολυμπιακή Επιτροπή θα τιμήσει όλους τους αθλητές που μέσα στο 2023 κατέκτησαν διεθνής διακρίσεις σε όλα τα Ολυμπιακά αθλήματα και μη , αναγνωρίζοντας έμπρακτα την συμβολή τους στην ανάπτυξη και εξέλιξη του ελληνικού αθλητισμού.
Ο αθλητής του συλλόγου μας το 2023 κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο στους ευρωπαϊκούς αγώνες στην Πολωνία στην ολυμπιακή κατηγορία των – 80 kg ,,και για αυτή του την διάκριση θα τιμηθεί σήμερα σε μια λαμπρή εκδήλωση που έχει επιμεληθεί η Ελληνική ολυμπιακή Επιτροπή !!!
Το Δ.Σ του συλλόγου μας ή επιστημονική ομάδα υποστήριξης του , οι προπονητές και τα μέλη του συγχαίρουν για μια ακόμη φορά τον Απόστολο για τις μεγάλες διεθνής διακρίσεις του .