Πραγματοποιήθηκε σήμερα το βράδυ, στην Αίθουσα Τέχνης Κοζάνης, η μουσικοθεατρική παράσταση “Μιξ, Μαξ, Μεξ”. Μια εκπληκτική παράσταση, μια παράσταση γεμάτη συγκίνηση, μια παράσταση χωρίς ταμπέλες και στερεότυπα.
Κεντρικό θέμα η αναπηρία με στόχο όμως την εξοικείωση, την κατανόηση, την ευαισθητοποίηση των πολιτών καθώς και την βελτίωση της ποιότητας ζωής των ατόμων με αναπηρία.
Όλα αυτά μέσα από μια καθηλωτική παράσταση. Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες!! Μιλήσατε πραγματικά στις ψυχές μας!