H Πρόεδρος και το ΔΣ της «Μέριμνας Ποντίων Κυριών», τη Δευτέρα 8 Απριλίου στις 6 μμ, σας προσκαλούν στο Θέατρο της Μονής Λαζαριστών-Σκηνή Σ. Καραντινός στην τιμητική εκδήλωση για τον πανεπιστημιακό Καθηγητή και ποιητή Τριαντάφυλλο Η. Κωτόπουλο.
Η εκδήλωση τελεί υπό την αιγίδα της Μέριμνας Ποντίων Κυριών, της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας και του Οργανισμού Τουρισμού.
Στην εκδήλωση θα συμμετάσχουν οι: Λίνα Νικολακοπούλου, Διονύσης Τσακνής, Κώστας Χαραλάμπους, Τζίνα Καλογήρου, Βασίλης Σαμπατάκης, Αντώνης Σκιαθάς, Αναστασία Αλευριάδου, Νίκος Φωτόπουλος, Μένη Κανατσούλη, Άννα Βακάλη, Αλέξανδρος Μυροφορίδης, Γεωργία Βεληβασάκη,
Συνεργάτες και φίλοι.
Θα χαιρετήσουν: Βούλα Πατουλίδου, Θεόδωρος Θεοδουλίδης και Ανατολή Δημητριάδου.
Μουσικοί- Τραγούδι: Εύη Κουτσαυτάκη, Σωκράτης Παπαϊωάννου, Δημήτρης Νάσκος.
Επιμέλεια- Παρουσίας: Σοφία Ιακωβίδου, Παναγιώτης Κουντουράς, Κλεονίκη Δρούγκα.
Σκηνοθεσία: Παναγιώτης Κουντουράς
Διοργάνωση: Μέριμνα Ποντίων Κυριών